Рецензія Evanescence - Origin
Альбом: Origin
Видавець: Bigwig Enterprises
Рік: 2000
Треклист:
- 0. Anywhere Outtake — 0:25
- Origin — 0:38
- Whisper — 3:56
- Imaginary — 3:31
- My Immortal — 4:26
- Where Will You Go — 3:47
- Field of Innocence — 5:13
- Even in Death — 4:09
- Anywhere — 6:03
- Lies — 3:49
- Away from Me — 3:30
- Eternal — 7:32
Інколи з:
- Listen to the Rain
- Demise
- Where Will You Go (reprise)
Origin то є перший повний альбом американської рок групи Evanescence («зникнення» англ.). Перед ним було декілька ЕР. Він був виданий не значним тиражем на місцевому лейблі Bigwig Enterprises, саме тому група офіційно не проти розповсюдження альбому через Інтернет.
Альбом був виданий в 2000 році. Записувався такому складі групи: Емі Лі – вокал; Бен Муді – гітара, бас гітара, ударні; Девід Ходжес – бек вокал, клавішні. Також були запрошені такі персони: Вільям Бойд ( бас гітара на Away From Me ), Брюс Фітцх’ю (вокал на Lies ), Стефані Пірс ( бек вокал на Lies ). До речі про Брюса Фітцх’ю, він виступає також солістом групи Living Sacrifice, в якій до Evanescence грав ударник Рокі Грей.
Альбом не є тим, сим являються Fallen чи The Open Door, але за стилем все ж буде ближчий до Fallen. Тоді це не була та відома група яку ми бачимо сьогодні. Це була маленька група з містечка Little Rock, в якому не дуже полюбляли рок. Чи то по причині не достатку апаратури, чи то по творчим цілям цей альбом не такий «тяжкий» як два наступні.
Отже, темний, мелодійний, романтичний – це ті слова з якими можна провести асоціацію до цього альбому.
Origin – в перекладі означає «початок», «походження». Підходить ця назва, чи ні – судіть самі.
Починається альбом з однойменного треку Origin, який не є ні чим іншим як інтро. До речі, на ліцензійному диску цей трек мав в собі прихований запис Anywhere Outtake, який зараз можна почути після основної частини тієї самої Anywhere. Проте, якщо у вас є ліцензія (я знаю що немає, та послухайте) перемотайте перший запис на 24 секунди назад і ви почуєте прихований трек. Отже доволі таки темний початок. Проте не варто судити про альбом по інтро. В Origin зібрані пісні різних часів, тож ви почуєте різноманітність. Почуєте депресивно-романтичні настрої в Where Will You Go, Field Of Innocence, Listen To The Rain, Demise, і в пісні яку Бен Муді охарактеризував як «семихвилинний гімн готів» Wash It All Away ( інколи як Understanding) , а також романтично-піднесені пісні найяскравішою представницею яких є, певне, Anywhere. Anywhere то є дуже романтична пісня, яка зможе підняти вам настрій та надихне помріяти. Можливо не дуже якісний вокал Девіда Ходжеса псує загальний образ пісні але я думаю, що це компенсується вокалом Емі та музикою. Також до категорії романтично- піднесених я б віднесла Before The Down – мелодійний вокал та не нав’язливі барабани – непоганий саундтрек для мрій. І звичайно My Immortal.
Одною з кращих пісень на цьому альбомі я вважаю Lies. Сня з інтро яке довгий час не давало мені дослухати пісню далі чим закінчення інтро. Одного разу я таки наважилась послухати пісню від початку до кінця і пошкодувала. Пошкодувала про те, що мене відлякував вступ, який на мою думку є доречним до цієї пісні. Пісня не є фірмовою, на яку з легкість можна поставити штамп « Evanescence». Тут навіть голос Емі Лі відрізняється від інших треків, а вокал Брюса додає того чого інколи бракувало – сильного чоловічого вокалу. Можливо хтось скаже, що не варто було, але я вважаю, що це дуже вдалий експеримент і буду дуже радіти якщо щось подібне повториться.
Якщо вищезгадана Anywhere може підняти Вам настрій, то «гімн готів» Wash It All Away зажене вас у депресивний стан. Органна музика, з ледве чутними барабанами (ритм чимось нагадує падіння крапель) та меланхолічний вокал Емі дійсно наганяють сум, спонукають подумати про життя, дійсно змусить ваше серце щеміти.
Дуже диференційованою піснею є Listen To The Rain. Шум дощу, хоровий спів, піаніно. Такого в Evanescence також не було. Цікава деталь: в кінці, після багато разового повторювання фрази «listen to the rain» і заклику «listen» в кінці, ви дійсно отримаєте нагоду послухати дощ, бо композиція «Demise»(наступна по трек листі) і є шум дощу.
На додаток для повного та кращого сприйняття альбому можу порадити вам знати тексти, переклади, словом, знати про що йдеться в піснях. Якщо не можете сприйняти на слух в Інтернеті є купа сторінок, які можуть запропонувати вам і текст, і переклад. Без знання лірики альбом буде здаватись вам одноманітним, не повним, нудним. Тексти, написані Емі Лі та Беном Муді є дійсно раціональним доповненням до музики, а в деяких піснях основна ставка робиться найкраз на тексти. Ви ніколи не зможете до повність розкрити для себе Lies, Wash It All Away, Anywhere, Missing, Where Will You Go без розуміння. Тож не полінуйтесь прочитати переклад хоча ю для всебічного розвитку.
В цілому альбом складає хороше враження, але попереджаю, що деякі пісні треба довго жувати щоб перетравити їх і тільки тоді ви із здоровим апетитом будете їх вживати. Пісні різні – одні тяжкі по музикальному супроводі, інші тяжкі за змістом, а ще інші можуть скласти у вас враження оперного театру, одні підіймуть вам настрій, а інші опустять на землю змусивши задуматись над серйозними речами. Але вони доповняють одна одну, разом складаючи одне ціле. Слухайте пісні по трек листі, чи в вашому власному порядку, слухайте мішаючи з іншими виконавцями – Evanescence ви почуєте і ідентифікуєте. Отже, якщо ви шукаєте темноти, романтики та епічності не полінуйтесь закачати на ваш комп’ютер/плеєр/телефон альбом Origin групи Evanescence.
Музика – їжа для душі. Обирайте для себе правильне харчування :)